


Nokia Lumia 720 – Preview
|
Nokia tidak hanya mengfokuskan kepada peranti kelas High-End sahaja bagi peranti Lumia, sebaliknya Nokia cuba mempelbagaikan peranti Lumia untuk setiap peringkat. Nokia Lumia 720 salah satu peranti yang dijana dengan Windows Phone 8 untuk pasaran Mid-range. Ia dilengkapi dengan kamera utama 6.1 Megapixel dan 1.3 Megapixel kamera kedua untuk panggilan video dan sebagainya. Bagi keupayaannya pula, ia di padukan dengan pemproses dua teras 1 Ghz yahn disertakan dengan RAM 512 MB.Nokia Lumia 720 boleh didapati dengan pakej memori terbina 8 Gb serta menyokong slot microSD sehingga 64GB. Untuk
harga terbaru Nokia Lumia 720 boleh merujuk senarai harga Nokia apabila ia sudah berada di pasaran Malaysia.
Nokia Lumia 720 – Specification
|
| General | Phone Rating | [starreviewmulti id=3 tpl=20] |
| Platform | Microsoft Windows Phone 8 |
Processor
| Dual-core 1 GHz |
Cipset
| Qualcomm MSM8227 |
GPU
| Adreno 305 |
| Date Announced | 2013, February |
| Price | Latest Nokia Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| UMTS Network | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| LTE Network | – |
| Design | Type | Smartphone |
| Design | Candybar |
| Dimensions | 127.9 x 67.5 x 9 mm |
| Weight | 128 g |
| QWERTY | – |
| Features | – |
| Display | Technology | IPS LCD, 16M colors, 217 PPI |
| Resolution | 480 x 800 pixels |
| Size | 4.3 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | Corning Gorilla Glass 2 |
| Features | ClearBlack display |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | – |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/WAV/eAAC+/WMA |
| Video Format | MP4/H.264/H.263/WMV |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Features | – |
| Memory | Built-in Storage | 8 GB |
| Card Slot | microSD, up to 64 GB |
| System Memory | 512 MB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSDPA, HSUPA |
| WIFI | Yes |
| NFC | Yes |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | – |
| Camera | Camera | 6.1 Megapixel, Carl Zeiss optics |
| Resolution | 2848 x 2144 pixel |
| Flash | LED flash |
| Focus | Autofocus |
| Features | Geo-tagging |
| Video | 720p@30fps |
| Front Camera | 1.3 Megapixel |
| Features | Battery | Li-Ion 2000 mA |
| Colors | White, Red, Yellow, Cyan, Black |
| GPS | A-GPS |
| Sensor | Accelerometer, proximity, compass |
| Applications | Organizer, Maps |
| Features | – |
Latest Nokia Mobile Phone
Unisoc T610
IPS LCD 10.4"
RM1,099
MediaTek Helio G25
IPS LCD 6.52" HD+
RM599