


Motorola telah melancarkan sebuah peranti mampu milik dengan Analog dan Digtal TV Tunner iaitu
Motorola RAZR D1 yang didatangi dalam pakej Dual-Sim dan Sim tunggal. Peranti yang dilengkapi dengan Android 4.1 Jelly Bean ini dimuatkan pada pemproses 1.0 Ghz dan 1 GB RAM. Selain TV tunner yang menjadi fokus utama pada peranti ini, ia turut dilengkapi dengan saiz paparan sebesar 3.5 inci serta dilengkapi dengan kamera 5 Megapixel.
Motorola RAZR D1 boleh didapati dalam warna hitam dan putih yang didatangkan bersama 4 GB memori dalaman serta menyokong memori tambahan sehingga 32 GB. Untuk harga terbaru
Motorola RAZR D1 boleh merujuk kepada
senarai harga Motorola apabila telah berada di pasaran Malaysia.
| General | Platform | Android 4.1 Jelly Bean |
| Processor | 1.0 GHz |
| Cipset | – |
| GPU | – |
| Date Announced | 2013, March |
| Price | Latest Motorola Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| UMTS Network | HSDPA |
| LTE Network | – |
| Options | Dual SIM, Single-SIM |
| Design | Type | Smartphone |
| Design | Candybar |
| Dimensions | 110 x 59 x 11 mm |
| Weight | 110 g |
| QWERTY | – |
| Features | – |
| Display | Technology | TFT, 16M colors, 165 PPI |
| Resolution | 320 x 480 pixels |
| Size | 3.5 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | – |
| Features | – |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | Yes |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC |
| Video Format | DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | Analog/ Digital TV tunner |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Features | – |
| Memory | Built-in Storage | 4 GB |
| Card Slot | microSD, up to 32 GB |
| System Memory | 1 GB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSDPA, HSUPA |
| WIFI | Yes |
| NFC | – |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | – |
| Camera | Camera | 5 Megapixel |
| Resolution | 2592х1936 pixels |
| Flash | LED flash |
| Focus | Autofocus |
| Features | geo-tagging, HDR |
| Video | 480p |
| Front Camera | – |
| Features | Battery | Li-Ion 1785 mAh |
| Colors | Black, White |
| GPS | A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| Applications | Organizer,Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa |
| Features | – |
Latest Motorola Mobile Phone
Snapdragon 625
5.9" HD+
RM799
Snapdragon 625
5.5" FHD
RM999
Snapdragon 630
5.2" FHD
RM1,899