


Acer merupakan salah satu syarikat pengeluar smartphone yang mengeluarkan telefon pintar dengan harga yang mampu milik.
Acer Liquid E2 merupakan salah satu daripadanya yang dijalankan pada platform Android 4.2.1 Jelly Bean yang dipadankan pada pemproses Quad Core 1.2 Ghz dan 1 Gb RAM bagi menyempurnakan segala proses di dalam telefon pintar. Selain itu, peranti dengan saiz paparan sebesar 4.5 inci ini memiliki kerangka dengan dimensi 131 x 68 x 9.9 mm dan seberat 140g. Bukan itu saja,
Liquid E2 turun menawarkan dua pilihan SIM tungal dan juga Dual SIM dimana memberi peluang bagi memilih kehendak mereka. Untuk harga terbaru
Acer Liquid E2 boleh merujuk kepada
senarai harga Acer apabila telah berada di pasaran Malaysia
| General | Platform | Android 4.2.1 Jelly Bean |
| Processor | Quad-core 1.2 GHz |
| Cipset | MTK 6589 |
| GPU | PowerVR SGX 544MP |
| Date Announced | 2013, April |
| Price | Latest Acer Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 19 |
| UMTS Network | HSDPA 900 / 2100 |
| LTE Network | – |
| Options | Single SIM, Dual SIM |
| Design | Type | Smartphone |
| Design | Candybar |
| Dimensions | 131 x 68 x 9.9 mm |
| Weight | 140 g |
| QWERTY | – |
| Others | – |
| Display | Technology | IPS LCD, 16M colors, 245PPI |
| Resolution | 540 x 960 pixels |
| Size | 4.5 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | – |
| Others | – |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | Yes |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/WAV/eAAC+ |
| Video Format | MP4/H.263/H.264 |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Others | – |
| Memory | Built-in Storage | 4 GB storage |
| Card Slot | microSD, up to 32 GB |
| System Memory | 1 GB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSPA+ |
| WIFI | Yes |
| NFC | – |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | – |
| Camera | Camera | 8 Megapixel |
| Resolution | 3264 x 2448 pixels |
| Flash | LED flash |
| Focus | Autofocus, Touchfocus |
| Features | Geo-tagging |
| Video | 1080p@30fps |
| Front Camera | 2 Megapixel |
| Features | Battery | Li-Ion 2000 mAh |
| Colors | Black, White |
| GPS | A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Applications | Organizer, SNS Integration, Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk |
| Others | – |
Latest Mobile Phone
Mediatek Dimensity 6300
AMOLED 6.7" 1080p
RM899
Exynos 2400e
AMOLED 6.7" 1080p
RM3,299
Mediatek Helio G85
PLS LCD 6.7" 720p
RM449
Snapdragon 8 Gen 3
AMOLED 6.7" 1080p
RM4,999