


Asus Google Nexus 7 2 – Preview
|
Asus Google Nexus 7 2 telah dilancarkan pada July 2013 dan merupakan kesinambungan kepada Google Nexus generasi pertama yang telah dilancarkan pada tahun 2012. Google dan Asus telah membawa banyak perubahan dan penambahbaikan pada Nexus 7 generasi kedua ini seperti meningkatkan keupayaan sistem dan grafik dengn pemproses Quad-Core 1.5 Ghz, penambahan 5 Megapixel kamera, sokongan HDMI dan rangkaian LTE, paparan skrin dengan resolusi HD dan juga reka bentuk yang lebih nipis dan ringan. Selain itu, Google Nexus 7 2 merupakan peranti pertama yang menggunakan platform terbaru Android 4.3 Jelly Bean. Google Nexus 7 2 didatangi dalam tiga pakej, 16GB + Wifi, 32GB + Wifi dan 32GB + LTE. Untu senarai harga terbaru Nexus 7 2 boleh merujuk di
senarai harga Asus apabila berada di pasaran Malaysia.
Asus Google Nexus 7 2 – Specification
|
| General | Phone Rating | [starreviewmulti id=3 tpl=20] |
| Platform | Android 4.3 Jelly Bean |
Processor
| Quad-core 1.5 GHz |
Cipset
| Qualcomm Snapdragon S4 Pro |
GPU
| Adreno 320 |
| Date Announced | 2013, July |
| Price | Latest Asus Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| UMTS Network | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 |
| LTE Network | LTE |
| Design | Type | Tablet |
| Design | Tablet |
| Dimensions | 201 x 114.3 x 7.9 mm |
| Weight | 317.5 g |
| QWERTY | – |
| Features | – |
| Display | Technology | LED-backlit IPS LCD, 16M colors, 323 PPI |
| Resolution | 1200 x 1920 pixels |
| Size | 7.0 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | Corning Gorilla Glass |
| Features | – |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | – |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/WAV/eAAC+/WMA |
| Video Format | MP4/H.264 |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Features | – |
| Memory | Built-in Storage | 16/32 GB |
| Card Slot | – |
| System Memory | 2 GB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSPA+, LTE |
| WIFI | Yes |
| NFC | Yes |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | HDMI |
| Camera | Camera | 5 Megapixel |
| Resolution | 2592 х 1944 pixels |
| Flash | – |
| Focus | – |
| Features | Geo-tagging, touch focus, face detection |
| Video | 1080p@30fps |
| Front Camera | 1.2 Megapixel |
| Features | Battery | 3950 mAh |
| Colors | Black |
| GPS | A-GPS |
| Sensor | Accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Applications | Organizer, Maps, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa |
| Features | Wireless charging |
Latest Asus Mobile Phone
Snapdragon 8 Gen 2
AMOLED 6.78" FHD+
RM3,599
Snapdragon 8 Gen 2
AMOLED 6.78" FHD+
RM4,299
Snapdragon 8+ Gen 1
AMOLED 6.78" FHD+
RM4,999
Dimensity 9000+
AMOLED 6.78" FHD+
RM4,799