


| Ninetology Insight – Preview |
Ninetology Insight menawarkan smartphone dengan saiz paparan 4.3 inci dengan resolusi 480x800pixel. Ia dimuatkan dengan processor Dual-Core 1.0 Ghz dan juga 512 MB RAM. Untuk fungsi pengambaran pula, ia dimuatkan dengan kamera 8 Megapixel serta menyokong rakaman HDR. Ninetology Insight boleh didapati dalam warna putih yang hadir bersama sokongan Dual-SIM serta memori dalaman 4 GB dan menyokong slot microSD sehingga 32 GB. Untuk harga terbaru
Ninetology Insight boleh merujuk kepada
senarai harga Ninetology apabila telah berada di pasaran Malaysia.
| Ninetology Insight – Specification |
| General | Platform | Android 4.0 Ice Cream Sandwich |
| Processor | Dual-Core 1.0 GHz |
| Cipset | – |
| GPU | – |
| Date Announced | 2012 |
| Price | Latest Ninetology Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 900 / 1800 |
| UMTS Network | UMTS 2100 |
| LTE Network | – |
| Optional | Dual-SIM |
| Design | Type | Smartphone |
| Design | Candybar |
| Dimensions | 126.9 x 66.6 x 10.8 mm |
| Weight | 160 g |
| QWERTY | – |
| Features | – |
| Display | Technology | IPS LCD, 16M colors, 240 PPI |
| Resolution | 480 x 800 pixels |
| Size | 4.3 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | – |
| Features | – |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | Radio FM |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MIDI/WAV/AMR/MP3/AAC/AAC+ |
| Video Format | MP4,3GP,H.263,H.264 |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Features | – |
| Memory | Built-in Storage | 4 GB |
| Card Slot | microSD, up to 32 GB |
| System Memory | 512 MB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSDPA, HSUPA |
| WIFI | Yes |
| NFC | – |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | – |
| Camera | Camera | 8 Megapixel |
| Resolution | 3264 x 2448 pixels |
| Flash | LED flash |
| Focus | Autofocus |
| Features | Face Detection, HDR |
| Video | 720P |
| Front Camera | 0.3 Megapixel |
| Features | Battery | Li-lon 1800mAh |
| Colors | White |
| GPS | A-GPS |
| Sensor | Proximity Sensor, Accelerometer Sensor (3D) |
| Applications | Organizer,Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa |
| Features | – |
Latest Mobile Phone
Mediatek Dimensity 6300
AMOLED 6.7" 1080p
RM899
Exynos 2400e
AMOLED 6.7" 1080p
RM3,299
Mediatek Helio G85
PLS LCD 6.7" 720p
RM449
Snapdragon 8 Gen 3
AMOLED 6.7" 1080p
RM4,999