


Nokia telah mengumumkan sebuah peranti untuk kelas permulaan yang berasaskan Windows Phone 8 pada July 2013 yang lalu iaitu
Nokia Lumia 625. Peranti ini memiliki paparan skrin IPS LCD yang sebesar 4.7 inci serta resolusi WVGA (480 x 800 pixel) yang dipadukan dengan lapisan Gorilla Glass 2 untuk lebih ketahanan pada permukan skrin
. Bagi keupayaannya pula, Nokia Lumia 625 dimuatkan dengan pemproses Dual-Core 1.2 Ghz yang dipadukan dengan 512 MB RAM
. Selain itu, ia turut dilengkapi dengan 5 Megapixel kamera utama yang menyokong rakaman video HD penuh 1080p. Di bahagian hadapannya pula, sudah tentu tertera VGA kamera.
Nokia Lumia 625 hadir dalam 5 pilihan warna termasuk hitam, putih, hijau, kuning dan oren yang turut hadir dengan sokongan internet berkelajuan tinggi 4G LTE serta storan dalaman 8 GB yang menyokong slot memori tambahan sehingga 32 GB. Untuk harga terbaru
Nokia Lumia 625 boleh merujuk kepada
senarai harga Nokia apabila telah berada di pasaran Malaysia
| General | Platform | Microsoft Windows Phone 8, Upgradeable to WP8 Amber |
| Processor | Dual-core 1.2 GHz Krait |
| Cipset | Qualcomm MSM8930 Snapdragon |
| GPU | Adreno 305 |
| Date Announced | 2013, July |
| Price | Latest Nokia Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| UMTS Network | HSDPA 850 / 900 / 2100 |
| LTE Network | LTE 800 / 1800 / 2600 |
| Options | – |
| Design | Type | Smartphone |
| Design | Candybar |
| Dimensions | 133.3 x 72.3 x 9.2 mm |
| Weight | 159 g |
| QWERTY | – |
| Others | – |
| Display | Technology | IPS LCD, 16M colors, 199PPI |
| Resolution | 480 x 800 pixels |
| Size | 4.7 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | Corning Gorilla Glass 2 |
| Others | – |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | Yes |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/WAV/eAAC+/WMA |
| Video Format | MP4/H.264/H.263/WMV |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Others | Dolby headphone sound |
| Memory | Built-in Storage | 8 GB storage |
| Card Slot | microSD, up to 64 GB |
| System Memory | 512 MB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSDPA, HSUPA, LTE |
| WIFI | Yes |
| NFC | – |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | – |
| Camera | Camera | 5 Megapixel |
| Resolution | 2592х1936 pixels |
| Flash | LED Flash |
| Focus | Autofocus, Touch-Focus |
| Features | Geo-tagging |
| Video | 1080p@30fps |
| Front Camera | VGA |
| Features | Battery | Li-Ion 2000 mAh |
| Colors | Orange, Bright green, Yellow, Black and white |
| GPS | A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, proximity, compass |
| Applications | Organizer, SNS Integration |
| Others | – |
Latest Nokia Mobile Phone
Unisoc T610
IPS LCD 10.4"
RM1,099
MediaTek Helio G25
IPS LCD 6.52" HD+
RM599