


Toshiba sudah terkenal dalam menghasilkan perabti-peranti dengan keupayaan tinggi walaupon dengan harga yang sedikit mahal namun masih lagi berbaloi dengan spesifikasi dan keupayaan yang ditawarkan.
Toshiba Excite 7.7 merupakan salah satu tablet yang dikuasai oleh cipset daripada nVidia dengan pemproses Quad-Core 1.5 Ghz yang telah dimuatkan bersama 1 GB RAM. Tablet dengan saiz paparan sebesar 7.7 inci ini menggunakan teknologi AMOLED pada skrin sentuhnya dengan resolusi 1280 x 800 pixels. Dibahagian belakangnya pula tertera 5 Megapixel kamera dan 2 Megapixel kamera kedua untuk panggilan video dan sebagainya. Toshiba Excite 7.7 boleh didapati dengan tiga pilihan ruangan storan 16, 32 dan 64 GB yang hadir dalam warna perak gelap. Untuk harga terbaru
Toshiba Excite 7.7 boleh merujuk kepada
senarai harga Toshiba apabila telah berada di pasaran Malaysia
| General | Platform | Android 4.0 Ice Cream Sandwich |
| Processor | Quad-core 1.5 GHz |
| Cipset | Nvidia Tegra 3 |
| GPU | ULP GeForce 2 |
| Date Announced | 2012, April |
| Price | Latest Toshiba Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| UMTS Network | HSDPA |
| LTE Network | – |
| Options | – |
| Design | Type | Tablet |
| Design | Tablet |
| Dimensions | 204.5 x 135.2 x 7.8 mm |
| Weight | 332 g |
| QWERTY | – |
| Features | – |
| Display | Technology | AMOLED, 16M colors, 196 PPI |
| Resolution | 1280 x 800 pixels |
| Size | 7.7 inche |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | – |
| Others | Corning Gorilla Glass |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | – |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/WAV/eAAC+ |
| Video Format | MP4/DivX/Xvid/H.264/H.263 |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Others | SRS sound |
| Memory | Built-in Storage | 16/32/64 GB storage |
| Card Slot | microSD, up to 32 GB |
| System Memory | 1 GB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSDPA, HSUPA |
| WIFI | Yes |
| NFC | – |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | Yes |
| Camera | Camera | 5 Megapixel |
| Resolution | 2592х1944 pixels |
| Flash | LED Flash |
| Focus | Autofocus |
| Features | Geo-tagging |
| Video | 720p |
| Front Camera | 2 Megapixel |
| Features | Battery | Li-Ion battery 15 Wh |
| Colors | Dark gray metallic |
| GPS | A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, gyro, compass |
| Applications | Organizer,Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa |
| Others | – |
Latest Mobile Phone
Mediatek Dimensity 6300
AMOLED 6.7" 1080p
RM899
Exynos 2400e
AMOLED 6.7" 1080p
RM3,299
Mediatek Helio G85
PLS LCD 6.7" 720p
RM449
Snapdragon 8 Gen 3
AMOLED 6.7" 1080p
RM4,999