


Nampaknya HTC cuba mengikut rentak Samsung dalam menghasilkan peranti dalam pelbagai variasi untuk peranti perdananya. Jika pada awal tahun ini, HTC melancarkan
HTC One yang membawa beberapa perkara baru dalam dunia telefon pintar seperti kamera ultrapixel,
HTC BoomSound, HTC Zoe dan sebagainya. Kini, semua perkara tersebut boleh didapati dalam sebuah peranti yang lebih kecil iaitu
HTC One Mini. Dengan saiz yang lebih kecil sebesar 4.3 inci, HTC One mini menggunkan kamera ultrapixel yang sama seperti peranti sulungnya, HTC One. Selain itu peranti ini turut dimuatkan dengan pemproses Dual-Core 1.4 Ghz yang didatangkan bersama RAM 1 GB RAM. Untuk mengekalkan saiz yang lbih kecil, HTC terpaksa mengurangkan beberapa perkara termasuk kapasiti bateri yang dikurangkan sehingga 1800mAh. HTC One mini boleh didapati dalam dengan rangkaian LTE yang hadir dengan dua warna utama hitam dan putih. Untuk
harga terbaru HTC One Mini boleh merujuk
senarai harga HTC apabila berada di pasaran kelak.
| General | Platform | Android 4.2.2 Jelly Bean |
| Processor | Dual-core 1.4 GHz Krait 200 |
| Cipset | Qualcomm Snapdragon 400 |
| GPU | Adreno 305 |
| Date Announced | 2013, July |
| Price | Latest HTC Price in Malaysia |
| Coverage | GSM Network | GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 |
| UMTS Network | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
| LTE Network | LTE 900 / 1800 / 2100 / 2600 |
| Options | – |
| Design | Type | Smartphone |
| Design | Candybar |
| Dimensions | 132 x 63.2 x 9.3 mm |
| Weight | 122 g |
| QWERTY | – |
| Features | – |
| Display | Technology | Super LCD2, 16M colors, 342 PPI |
| Resolution | 720 x 1280 pixels |
| Size | 4.3 inches |
| Touchscreen | Capacitive Touchscreen, Multitouch |
| Protection | Corning Gorilla Glass 3 |
| Features | HTC Sense UI v5 |
| Multimedia | 3.5mm Audio Jack | Yes |
| Radio | Yes |
| Music Player | Yes |
| Sound Format | MP3/eAAC+/WMA/WAV/FLAC |
| Video Format | DivX/XviD/MP4/H.263/H.264/WMV |
| Streaming | Yes |
| TV Tunner | – |
| Editor | Photo/Video Editor |
| Features | Beats Audio sound |
| Memory | Built-in Storage | 16 GB |
| Card Slot | – |
| System Memory | 1 GB RAM |
| Connectivity | GPRS | Yes |
| EDGE | Yes |
| Data Speed | HSPA+,LTE |
| WIFI | Yes |
| NFC | – |
| USB | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Infrared | – |
| TV-Out | – |
| Camera | Camera | 4 Megapixel |
| Resolution | 2688 x 1520 pixels |
| Flash | LED flash |
| Focus | Autofocus |
| Features | 1/3” sensor size, 2µm pixel size, geo-tagging, face and smile detection |
| Video | 1080p@30fps |
| Front Camera | 1.6 Megapixel |
| Features | Battery | Li-Po 1800 mAh |
| Colors | Glacial Silver, Stealth Black |
| GPS | A-GPS |
| Sensors | Accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Applications | Organizer,Google Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk, Picasa |
| Features | – |
Latest HTC Mobile Phone
Snapdragon 636
6.0" FHD+
RM1,199
Snapdragon 845
6.0" QHD+
RM3,190
Snapdragon 835
5.5" QHD
RM1,450